en | sk

Tanečno-akrobatický súbor LA LYRA pôsobí na scéne od roku 2009, v minulosti pod názvom ARIADNINA NIŤ. Na svojom konte má stovky vystúpení doma i v zahraničí: Slovensko, Česká Republika, Poľsko, Maďarsko, Francúzko, Taliansko, Slovinsko, USA, Estónsko, Bulharsko, Srbsko, Spojené Arabské Emiráty, Maroko. Našou špecializáciou je vzdušná akrobacia na šáloch a kruhu, venujeme sa však i iným akrobatickým a tanečným žánrom. Kvalita však pre nás znamená viac ako kvantita.

Súbor LA LYRA je špecifický a známy svojou snahou vniesť tanečnosť do akrobacie, a tak vytvoriť hodnotné umelecké čísla s prepracovanými choreografiami, výrazom, ideou a hĺbkou. Akrobatky súboru sú známe svojou charizmou a kvalitou pohybu, výnimočným umeleckým precítením a tanečným prevedením, precíznymi choreografiami a celkovo vysokou profesionálnou úrovňou svojich vystúpení.

Okrem performatívneho umenia sa súbor LA LYRA venuje aj výučbe vzdušnej akrobacie na šáloch a kruhu v rámci pravidelných hodín vedených v Košiciach, ako i formou workshopov na Slovensku i v zahraničí. V prípade záujmu o spoluprácu, či vedenie workshopu vo Vašom štúdiu, a pod. nás kontaktujte cez sekciu Kontakt v hlavnom menu stránky.

Zoznam pripravovaných workshopov v roku 2018 nájdete v hlavnom menu: Workshopy.

Členky súboru

Ariadna Vendelová

Ariadna Vendelová

Vzdušná akrobatka, tanečnica, choreografka, lektorka jogi a vzdušnej akrobacie. Zakladateľka súboru LA LYRA.

Čítaj viac...
Katarína Sobinkovičová

Katarína Sobinkovičová

Vzdušná akrobatka, tanečnica, choreografka, lektorka vzdušnej akrobacie.

Čítaj viac...
Alena Findrík Balogová

Alena Findrík Balogová

Vzdušná akrobatka, lektorka vzdušnej akrobacie.

Martina Lušková

Martina Lušková

Vzdušná akrobatka